KOREKTA LAKIERU.

Polerowanie – korekta lakieru to jeden z najbardziej spektakularnych zabiegów detailingowych. Podczas procesu regeneracji usuwamy wszelkie rysy, skazy i zmatowienia. Usługa przywraca, a nawet potęguje głębię koloru i nadaje szklisty blask karoserii. Warto podkreślić, że proces odnowy lakieru jest procesem trwałym i zupełnie bezpiecznym.

CZYTAJ DALEJ

CENNIK.

Zakres usług cena netto*
jednoetapowa korekta lakieru 600 zł – 900 zł
dwuetapowa korekta lakieru 1200 zł – 1500 zł
wieloetapowa korekta lakieru 1800 zł +

Potrzebujesz więcej szczegółów?

Prześlij nam wiadomość, a nasz personel odpowie Ci na wszystkie pytania

PRZEJDŹ DO FORMULARZA

OFERTA

Sprawdź naszą aktualną ofertę i co oferuje Ci
DetailKing Kraków

IDŹ DO OFERTA

REZERWACJE

Umów się w łatwy sposób za pomocą naszego formularza na expressowe mycie lub zapisz się na jeden z naszych pakietów

IDŹ DO REZERWACJE

Czym jest korekta lakieru?

Polerowanie lakieru to najbardziej czasochłonny i szczegółowy proces auto detailingu.

Piękny, błyszczący i zadbany samochód to marzenie niejednego z nas. Niestety rzeczywistość nie zawsze jest tak kolorowa. Bywa, że zaledwie po kilku miesiącach użytkowania pojazdu można zauważyć, że lakier wcale nie wygląda już tak pięknie, jak w tym pamiętnym dniu, kiedy Twój samochód po raz pierwszy wyjechał z salonu. Niekorzystne warunki atmosferyczne, niewłaściwa pielęgnacja, sól drogowa, soki z drzew i owady, substancje chemiczne oraz korzystanie ze szczotkowych myjni automatycznych – wszystko to niestety wpływa bardzo niekorzystnie na wygląd karoserii. Ponadto, nowe lakiery z powodu przepisowej zmiany składu, stały się bardziej podatne na zarysowania. Spójrzmy prawdzie w oczy. Jeśli nie jest poddany odpowiedniej pielęgnacji, każdy, nawet najdroższy samochód, ulegnie w końcu zmatowieniu i straci swój piękny blask. Na szczęście jest na to sposób! Jeśli czujesz, że zewnętrzny wygląd Twojego auta wymaga odświeżenia, możemy zaproponować Ci usługę rewitalizacji lakieru samochodowego!

Podczas każdej renowacji lakieru, nasi detailerzy zwracają uwagę na nawet najmniejszy szczegół Twojego auta. W naszym profesjonalnym studio, w pakiecie wraz z korektą lakieru odświeżone zostaną również lampy, chrom, czy też końcówki rur wydechowych.

Korekta lakieru ma wiele synonimów m. In. rewitalizacja, polerowanie, odnowa lakieru, to wszystko jednak to nic innego jak mechaniczne usuwanie rys z lakieru za pomocą maszyn polerskich oraz odpowiednich kombinacji past i padów polerskich. Rewitalizacja lakieru samochodowego pozwala na odświeżenie czy też całkowite odmłodzenie go, jednakże pełną korektę lakieru można przeprowadzić zazwyczaj tylko raz i należy pamiętać, że każdy lakier jest inny – w szczególności obecne nowe wodne lakiery. Ma na to wpływ jego wiek, rodzaj, marka pojazdu oraz ważne jest to czy lakier jest oryginalny czy może był już wcześniej naprawiany. Przed przystąpieniem do procesu odnowy lakieru, auto jest bardzo dokładnie myte, lakier przechodzi proces deironizacji i dekontaminacja chemicznej a także mechanicznej, podczas którego usuwane są wszelkie zabrudzenia mocno osadzone w lakierze.

Lakier po korekcie wygląda niesamowicie, niejednokrotnie lepiej niż lakiery na autach, które przyjeżdżają do nas prosto z salonu – zresztą za każdym razem je poprawiamy…

Zabieg – polerowanie samochodu Kraków

Podczas polerowania lakieru usuwamy rysy płytkie oraz te głębsze, różnego rodzaju zmatowienia lakieru, wżery po ptasich odchodach, żywicach z drzew a także insektach. Polerowanie samochodu przywraca, a nawet potęguje głębie koloru i nadaje szklisty blask karoserii, warto również zaznaczyć, że proces odnowy lakieru jest procesem trwałym.

Korekta lakieru dzieli się na 3 etapy, które należy dobrać pod kątem zdegradowanego lakieru oraz efektu jaki chcemy uzyskać, i tak :

  • Jednoetapowa korekta lakieru – pozwala na usunięcie od 40% do 60% rys na lakierach samochodów, auto polerowane jest tylko raz.
  • Dwuetapowa korekta lakieru – pozwala na pozbycie się od 60% do 85% rys, podczas tego procesu samochód polerowany jest dwukrotnie.
  • Wieloetapowa korekta lakieru – pozwala na usunięcie od 80% do 98% rys, wszelkiego rodzaju zmatowień, wżerów po owadach i ptasich odchodach.

Polerowanie lakieru to usługa długotrwała lecz długość utrzymania jej efektu, zależy również od eksploatacji i pielęgnacji pojazdu. Jeżeli będziemy odpowiednio dbać o auto, a myjnie szczotkowe omijamy szerokim łukiem to lakier naszego samochodu będzie w świetnej kondycji przez wiele lat.