Korekta lakieru

Podczas procesu regeneracji usuwamy wszelkie rysy, skazy i zmatowienia. Usługa przywraca, a nawet potęguje głębię koloru i nadaje szklisty blask karoserii.

Warto podkreślić, że proces odnowy lakieru jest procesem trwałym i zupełnie bezpiecznym.

  • Pozbycie się rys na samochodzie

  • Przywrócenie salonowego wyglądu

Polerowanie – korekta lakieru to jeden z najbardziej spektakularnych zabiegów detailingowych.

Detailking Kraków

Czym jest korekta lakieru?

Polerowanie lakieru to najbardziej czasochłonny i szczegółowy proces auto detailingu.

Piękny, błyszczący i zadbany samochód to marzenie niejednego z nas. Niestety rzeczywistość nie zawsze jest tak kolorowa. Bywa, że zaledwie po kilku miesiącach użytkowania pojazdu można zauważyć, że lakier wcale nie wygląda już tak pięknie, jak w tym pamiętnym dniu, kiedy Twój samochód po raz pierwszy wyjechał z salonu. Niekorzystne warunki atmosferyczne, niewłaściwa pielęgnacja, sól drogowa, soki z drzew i owady, substancje chemiczne oraz korzystanie ze szczotkowych myjni automatycznych – wszystko to niestety wpływa bardzo niekorzystnie na wygląd karoserii.

Ponadto, nowe lakiery z powodu przepisowej zmiany składu, stały się bardziej podatne na zarysowania. Spójrzmy prawdzie w oczy. Jeśli nie jest poddany odpowiedniej pielęgnacji, każdy, nawet najdroższy samochód, ulegnie w końcu zmatowieniu i straci swój piękny blask. Na szczęście jest na to sposób! Jeśli czujesz, że zewnętrzny wygląd Twojego auta wymaga odświeżenia, możemy zaproponować Ci usługę rewitalizacji lakieru samochodowego!

Zobacz cennik tej usługi

Wszystkie ceny przedstawione są w głównym cenniku

Korekta lakieru, a praca detailerów

Podczas każdej renowacji lakieru, nasi detailerzy zwracają uwagę na nawet najmniejszy szczegół Twojego auta. W naszym profesjonalnym studio, w pakiecie wraz z korektą lakieru odświeżone zostaną również lampy, chrom, czy też końcówki rur wydechowych.

Korekta lakieru ma wiele synonimów m. In. rewitalizacja, polerowanie, odnowa lakieru, to wszystko jednak to nic innego jak mechaniczne usuwanie rys z lakieru za pomocą maszyn polerskich oraz odpowiednich kombinacji past i padów polerskich. Rewitalizacja lakieru samochodowego pozwala na odświeżenie czy też całkowite odmłodzenie go, jednakże pełną korektę lakieru można przeprowadzić zazwyczaj tylko raz i należy pamiętać, że każdy lakier jest inny – w szczególności obecne nowe wodne lakiery. Ma na to wpływ jego wiek, rodzaj, marka pojazdu oraz ważne jest to czy lakier jest oryginalny czy może był już wcześniej naprawiany. Przed przystąpieniem do procesu odnowy lakieru, auto jest bardzo dokładnie myte, lakier przechodzi proces deironizacji i dekontaminacja chemicznej a także mechanicznej, podczas którego usuwane są wszelkie zabrudzenia mocno osadzone w lakierze.

Lakier po korekcie wygląda niesamowicie, niejednokrotnie lepiej niż lakiery na autach, które przyjeżdżają do nas prosto z salonu – zresztą za każdym razem je poprawiamy…

Zabieg – polerowanie samochodu Kraków

Podczas polerowania lakieru usuwamy rysy płytkie oraz te głębsze, różnego rodzaju zmatowienia lakieru, wżery po ptasich odchodach, żywicach z drzew a także insektach. Polerowanie samochodu przywraca, a nawet potęguje głębie koloru i nadaje szklisty blask karoserii, warto również zaznaczyć, że proces odnowy lakieru jest procesem trwałym.

Korekta lakieru dzieli się na 3 etapy, które należy dobrać pod kątem zdegradowanego lakieru oraz efektu jaki chcemy uzyskać, i tak :

  • Jednoetapowa korekta lakieru – pozwala na usunięcie od 40% do 60% rys na lakierach samochodów, auto polerowane jest tylko raz.
  • Dwuetapowa korekta lakieru – pozwala na pozbycie się od 60% do 85% rys, podczas tego procesu samochód polerowany jest dwukrotnie.
  • Wieloetapowa korekta lakieru – pozwala na usunięcie od 80% do 98% rys, wszelkiego rodzaju zmatowień, wżerów po owadach i ptasich odchodach.

Polerowanie lakieru to usługa długotrwała lecz długość utrzymania jej efektu, zależy również od eksploatacji i pielęgnacji pojazdu. Jeżeli będziemy odpowiednio dbać o auto, a myjnie szczotkowe omijamy szerokim łukiem to lakier naszego samochodu będzie w świetnej kondycji przez wiele lat.

Polerowanie lakieru Kraków

Chyba każdy posiadacz samochodu marzy o tym, by jego auto było piękne i błyszczące, a karoseria pojazdu nie nosiła śladów codziennego użytkowania, takich jak rys, zadrapań, zmatowień lakieru czy wgnieceń. I rzeczywiście, w pierwszych miesiącach użytkowania nowy samochód wygląda zazwyczaj jak marzenie – głębia koloru jest powalająca, a lakier lśni nienagannym blaskiem. Jednak z każdym kolejnym miesiącem tak zwany efekt „wow” maleje, a samochód, choć wciąż działa dokładnie tak jak na początku, z zewnątrz powoli przestaje zachwycać. Pytanie brzmi: czy da się zatrzymać ten niepokojący proces? Czy można przywrócić pojazdom ich pierwotny, wyjątkowy blask? Na szczęście odpowiedź brzmi tak! Odwiedź nasz salon detailingu samochodowego DetailKing Kraków i przekonaj się, co potrafimy. A potrafimy naprawdę niemało – o naszych sukcesach świadczą liczne pozytywne opinie setek zadowolonych Klientów, którzy oddali swoje cenne pojazdy pod nasze skrzydła, a widząc efekt końcowy oniemieli z zachwytu. I wcale nie przesadzamy!

Renowacja lakieru – dlaczego jest potrzebna?

Bez względu na to jak bardzo dbamy o nasze samochody, niektóre zmiany na karoserii są nieuchronne. Dlaczego? Wszystkie nasze pojazdy każdego dnia narażone są na działanie wielu szkodliwych czynników. Należą do nich między innymi kwaśne deszcze, soki z drzew, odchody ptaków, sól drogowa, owady, gwałtowne zmiany temperatury oraz promieniowanie UV. Nawet nieprawidłowe mycie i czyszczenie może prowadzić do prawdziwej katastrofy – korzystanie z myjni automatycznych zamiast precyzyjnych myjni ręcznych często skutkuje bowiem powstawaniem na karoserii nieestetycznych okrężnych rys, z którymi większość osób nie potrafi sobie samodzielnie poradzić. Wtedy konieczna jest pomoc specjalistów, takich jak my: ekipa z DetailKing Kraków, którzy naprawdę znają się na rzeczy!

Polerowanie auta i usuwanie rys

Na pewno ucieszy Cię wiadomość, że korekta lakieru i usuwanie rys z lakieru samochodowego jest możliwe, choć musi zostać przeprowadzone przez specjalistów. Dzięki świadczonej przez usłudze, jaką jest renowacja lakieru samochodowego, da się odwrócić ten nieuchronny proces niszczenia karoserii. Na czym dokładnie polega korekta lakieru? W DetailKing, renowacja lakieru składa się z kilku etapów. Na początku konieczne jest dokładne umycie pojazdu – musimy bowiem usunąć wszystkie zabrudzenia. Nie tylko te powierzchowne, ale też te, które osadzone są głęboko. Należą do nich między innymi tak uciążliwe zabrudzenia jak rdza, asfalt oraz drobinki metaliczne. Później konieczne jest dokonanie szczegółowych oględzin pojazdu. Następnie zmierzona zostaje grubość lakieru, z którym będziemy pracować. W kolejnym kroku możemy przejść już do procesu usuwania rys poprzez polerowanie lakieru. Musisz mieć również świadomość, że naszym salonie pielęgnacji samochodów DetailKing korzystamy tylko i wyłącznie z past i polerek najwyższej jakości, które dobieramy indywidualnie do każdego pojazdu i jego potrzeb.

Polerowanie samochodu i korekta lakieru – efekty

Jakie efekty przynosi zabieg rewitalizacji lakieru? Dzięki korekcie lakieru, karoseria Twojego samochodu może odzyskać swój dawny, utracony blask. W DetailKing Kraków pozbędziemy się wszystkich rys i zmatowień, które są przecież nieodłącznymi elementami codziennego użytkowania pojazdów. Renowacja lakieru sprawi, że Twój samochód zalśni dawnym blaskiem – odzyska głębię koloru i znów zacznie przypominać ten pojazd, który wyjechał z salonu, w tym pamiętnym dniu, gdy został kupiony. Chcesz, by Twój samochód znów stał się Twoją dumą? Zdecyduj się na usługę renowacji lakieru, a na pewno nie pożałujesz.

A jeśli masz jakieś pytania, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie!

Skontaktuj się z naszym zespołem

Chcesz umówić termin? Skontaktuj się z Nami telefonicznie

Zapisz się, aby być na bieżąco z promocjami

Dodając się do newslettera zyskujesz pierwszeństwo w uzyskaniu rabatów, które oferujemy

Sprawdź jak wykorzystujemy twoje dane w  Polityce prywatności.