Wygłuszanie samochodu Kraków

Po dłuższej trasie odczuwasz ból głowy albo wzmożoną wrażliwość na hałas? Spędzasz w swoim aucie sporo czasu i zależy Ci na komforcie podróżowania? A może chciałbyś podnieść jakość dźwięków samochodowego sprzętu audio?

Jeżeli na choć jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to mamy dla Ciebie świetną propozycję

  • Poprawa audio w swoim aucie

  • Wyciszenie dźwięków zewnętrznych

Do oferty naszego studia detailingowego w Krakowie wprowadzamy nowość – kompleksowe wyciszanie samochodów.

Detailking Kraków

Profesjonalne wyciszanie samochodu to poprawa komfortu jazdy i działania sprzętu audio

Auta sprzed 15 czy 10 lat posiadały zupełnie inne wyciszenie i izolację. Elementy metalowe powlekano warstwą filcu i gąbki. Dzięki temu hałas silnika i szum kół nie doskwierał tak mocno w czasie jazdy. Dzisiejsze przepisy europejskie nakładają jednak na producentów samochodów ostrzejsze proekologiczne normy. Ogranicza się zużycie materiałów, obniża ciężar samochodu i spalanie. Wszystko to działa jednak na niekorzyść wygłuszenia.

A głośniejsze auto to przecież mniejsza koncentracja kierowcy, większe zmęczenie po długiej trasie, obniżenie komfortu użytkowania. Czemu sobie nie pomóc i nie wyeliminować choć jednej z przyczyn złego samopoczucia? To nie fanaberia lecz dbałość o swoje zdrowie i równowagę.

Zobacz cennik tej usługi

Wszystkie ceny przedstawione są w głównym cenniku

Zmiana natężenia dźwięku o 3 decybele po wyciszeniu samochodu

Samochody badane sonometrem, z wygłuszeniem fabrycznym i po profesjonalnym wyciszeniu, pokazują, że różnica w hałasie odbieranym wewnątrz kabiny to od 3 db do nawet 4 dB. Czy to dużo? To ogromny przeskok! Podniesienie natężenia dźwięku o 1 dB to odczuwalny wzrost szumu o 26%, gdy mówimy o zmianie wartości o 4 dB to siła hałasu rośnie o ponad 100%.

Wygłuszanie podłogi w aucie

Inwestycja w wygłuszenie podłogi, wyciszenie kabiny, wyciszenie drzwi, w naszym salonie w Krakowie, jest więc tak naprawdę inwestycją w komfort jazdy samochodem, zarezerwowanej nie tylko dla kierowcy i pasażerów w samochodach klasy premium.

Zniwelowanie szumu opon czy warkotu silnika wpływa także na działanie sytemu car audio. Nawet bez wymiany głośników i sprzętu muzycznego polepszamy jakość dźwięku standardowego zestawu samochodowego. Poprawia się przy tym jakość rozmów w zestawach Bluetooth i rozmów twarzą w twarz.

Niemal każdy z elementów konstrukcji dzisiejszych pojazdów można powlec pianką akustyczną, obniżając poziom hałasu wewnątrz. Do najczęściej wygłuszanych należą:

  • nadkola,
  • drzwi,
  • podłoga,
  • pokrywa komory silnika,
  • bagażnik,
  • wnęka na koło zapasowe

Nie zawsze jednak jest potrzeba wyciszania całego samochodu. Poszczególne modele aut charakteryzują się różnym podejściem do izolacji akustycznej. Niejednokrotnie wystarczy poprawa jednego czy dwóch segmentów w profesjonalnym salonie detailingowym, żeby uzyskać dobre wyciszenie.

Nadkola, drzwi samochodu, podłoga czy bagażnik? Co wygłuszyć w pierwszej kolejności?

Pamiętajmy! Każdy samochód jest inny i każdy wymaga innych działań, by skutecznie wyciszyć jego wnętrze. Nasze studio detailingu, zarówno w kwestiach detalilingowych jak i w nowej usłudze, wyciszenia auta, stawia na indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Ważny jest dla nas klient i jego spostrzeżenia. Słuchamy tego, co do nas mówi. Wspólnie ustalamy schemat działania. Jeżeli właściciel samochodu zasugeruje, że najbardziej dokuczliwy jest dla niego hałas pochodzący z tylnej części wozu, to swoją pracę rozpoczniemy oczywiście od wygłuszenia bagażnika. Jeżeli natomiast decyzję pozostawi nam, to na miejscu przeprowadzimy oględziny i specjalne testy, by wygłuszyć samochód możliwie najefektywniej.

Jak wygłuszać auto to tylko najlepszymi produktami – materiały wygłuszające

Rynek detailingowy dedykowany stricte wygłuszaniu samochodów oferuje dziś produkty świetnej jakości, służące wyściełaniu blachy, izolacji zawieszenia czy uszczelnianiu nadwozia. W swoim warsztacie posiadamy bogate zaplecze tego typu produktów. Dysponujemy m.in elastycznymi matami butylowymi, które zapobiegają rezonansom i tłumią dźwięki o niskich częstotliwościach oraz piankami kauczukowymi redukującymi częstotliwości wysokie.

Używane przez nas produkty – masy butylowe, maty kauczukowe, pianki poliuretanowe, maty butylowe, pochodzą od sprawdzonych producentów. Pomagają sprawnie i efektywnie wygłuszyć samochód. Gotowy? Wpadaj do nas na wygłuszanie samochodu. Kraków, ul. Longinusa Podbipięty 77 –> tu znajdziesz fachową obsługę!

Wygłuszenie auta – nie próbuj tego w domu!

Domorosłym mechanikom wydaje się, że wyciszenie samochodu to rzecz prosta. Wystarczy przecież zdemontować poszczególne elementy kokpitu, wyjąć fotele czy rozkręcić drzwi, metalowe elementy wyłożyć pianką i na powrót skręcić wszystkie śruby. Owszem! Ale bez wystarczającej wiedzy na ten temat i doświadczenia, możemy wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Na przykład w drzwiach samochodu oprócz śrub znajdują się też zatrzaski, które łatwo połamać, a pianka którą wybieramy musi mieć odpowiednią grubość, by spasować ze sobą rozkręcone części.

W naszym salonie detailingowym pracują profesjonaliści. Oddając pojazd w nasze ręce możesz być pewien fachowo wykonanej usługi, bez najmniejszych niedociągnięć i fuszerki.

Czy wyciszanie kabiny jest na pewno bezpieczne dla konstrukcji auta?

Zapewne znajdzie się ktoś kto zapyta, czy umieszczanie czegoś w komorze silnika jest bezpieczne, albo czy zaślepianie otworów technologicznych nie wpłynie źle na karoserię? Odpowiadamy stanowczo. Nie!

Wszelkie materiały wygłuszające, używane przy wyciszaniu samochodu, przeszły testy bezpieczeństwa i posiadają właściwości antykorozyjne. Na przykład pianka poliuretanowa, wykorzystywana w wygłuszaniu komory silnika, jest odporna na działanie wysokich temperatur i środki chemiczne. Masy kauczukowe natomiast nie chłoną wilgoci ani zapachów, dzięki czemu nie rozwijają się w nich pleśnie i grzyby.

Profesjonaliści w dziedzinie wyciszania samochodów dbają o to, by nie zaślepiać otworów technologicznych, które są ważne w sytuacji różnorodnych usterek oraz dla wentylacji.

Kompleksowe wyciszanie samochodu? Postaw na DetailKing Kraków!

Jak dotąd daliśmy się poznać jako fachowcy od detailingu. Z pełnym zaangażowaniem dbaliśmy o stan krakowskich aut – troszczyliśmy się o karoserię i wnętrza samochodów. W trakcie długich godzin mrówczej pracy nad Waszymi samochodami, nabraliśmy doświadczenia w demontowaniu różnorodnych części kokpitu. Potrafimy przy tym dopilnować bezpieczeństwa tapicerki, wprawnie wypinamy spinki zabezpieczające wykładzinę czy boczki drzwiowe.

To olbrzymi atut dla salonów zajmujących się wyciszaniem aut. Klient może być pewien, że podczas wygłuszania samochodu, żaden z jego elementów nie ulegnie uszkodzeniu.

Zapraszamy do kontaktu z naszym salonem DetailKing i spotkania z naszymi fachowcami!

Skontaktuj się z naszym zespołem

Chcesz umówić termin? Skontaktuj się z Nami telefonicznie

Zapisz się, aby być na bieżąco z promocjami

Dodając się do newslettera zyskujesz pierwszeństwo w uzyskaniu rabatów, które oferujemy

Sprawdź jak wykorzystujemy twoje dane w  Polityce prywatności.